Autor: Joanna Warsza

22.07.2011 Joanna Warsza

Uprawiać ciało krytycznie. Z Xavierem Le Roy rozmawia Joanna Warsza

 Byłeś świetnie zapowiadającym się biologiem molekular­nym. Pewnego dnia rzuciłeś karierę naukową, by tańczyć. Czy to była ucieczka? A może raczej kontynuacja? Początkowo sądziłem, że to ucieczka, później jednak zda­łem sobie sprawę z pewnej ciągłości. Próbowałem raz na za­wsze skończyć z karierą naukową - ta decyzja jest zresztą przed­miotem mojego spektaklu Product of Circumstances. Odstrę­czało mnie społeczno-polityczne uwikłanie środowiska nauko­wego. Nie chciałem mieć już z nim nic wspólnego. Dopiero potem okazało się, że nie zdołałem, i nigdy nie zdołam, całko­wicie zerwać z przeszłością. Nie wymażę tego, co mnie ufor­mowało. Ciągłość pomiędzy przeszłością a teraźniejszością pole­ga w moim przypadku na ustawicznym szukaniu,...

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close