Autor: Justyna Czarnota

29.10.2021 Hanna Bylka-Kanecka Justyna Czarnota Sandra Lewandowska

Miejsce na różnorodność – rozmowa Hanny Bylki-Kaneckiej, Justyny Czarnoty i Sandry Lewandowskiej

Krytyczna dyskusja na temat tańca i choreografii dla dzieci w Polsce rozwija się od kilku lat. Przykładem tego są panele dyskusyjne związane z tym obszarem, które odbyły się podczas Polskiej Platformy Tańca 2017, i podczas historycznej, pierwszej Małej Platformy Tańca, stanowiącej część Polskiej Platformy Tańca 2019. W 2020 roku w ramach programu „Roztańczone Rodziny” odbyły się pierwsze w Polsce warsztaty dla krytyczek i krytyków skupione na twórczości adresowanej do dzieci i rodzin, pod nazwą „Skoczne słowa”[1]. Ich wynikiem było powstanie nieformalnej grupy dyskusyjnej o charakterze non-profit „Skoczne słowa w sieci”, która jest przestrzenią wymiany myśli, budowania krytycznego narzędziownika, dialogu środowiskowego...

22.10.2021 Justyna Czarnota

Ten format jest dla mnie cudem – z Anną Wańtuch rozmawia Justyna Czarnota

Niektóre projekty mają bardzo długą historię. A jak jest z Contact Families Show? Rzeczywiście chodziłam z tym pomysłem w głowie przez kilka lat. Jego zalążek pojawił się w 2017 roku w Poznaniu na festiwalu Sztuka Szuka Malucha, gdzie prowadziłam zajęcia z Contakids. Przy okazji tego pobytu odkryłam Centrum Sztuki Dziecka. W 2018 roku Art Fraction Foundation i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu ogłosiły nabór projektów artystycznych na kolejną edycję festiwalu. Wówczas zrodziła się we mnie idea publicznego pokazania tego, co w organiczny sposób mają w sobie dzieci i rodzice. Wymyśliłam też nazwę Contact Families Show.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close