Autor: Weronika Plińska

24.10.2016 Weronika Plińska

Relacja z Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Taniec w kulturze” w Zakopanem

Konferencja naukowa Taniec w kulturze odbyła się jako wydarzenie towarzyszące XLVIII Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Wśród prelegentów znaleźli się członkowie jury festiwalu oraz zaproszeni goście – ich obradom przewodniczyły dr Bożena Lewandowska z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz redaktorka Polskiego Radia Maria Baliszewska.

24.10.2016 Weronika Plińska

XLVIII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Notatki etnograficzne

XLVIII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich odbył się w Zakopanem w dniach 18-26 sierpnia 2016 roku. Wystąpiły na nim zespoły prezentujące taniec i muzykę góralską pochodzącą z różnych stron świata (Węgry, Polska, Rumunia, Słowacja, Włochy, Hiszpania, Albania, Turcja, Indie, Meksyk, Indonezja, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, Norwegia, Rosja) i wykonywaną na tradycyjnych instrumentach. Kluczowym elementem festiwalu była prezentacja programu tańców regionalnych i narodowych, takich jak czardasz, verbunk, taniec górali podhalańskich, bhangra, walczyk, polka i inne. W ramach festiwalu poszczególne zespoły rywalizowały ze sobą o nagrody, którymi były „złota”, „srebrna” i „brązowa ciupaga”, przyznawane w trzech, odrębnych kategoriach: „folklor tradycyjny”, „artystycznie opracowany”...

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close