Ludzie tańca

Agnieszka Kryst

  • tancerka
  • choreografka
Zdjęcie: Agnieszka Kryst

Fot. W. Rudzki.

Wersja do druku

Udostępnij

Agnieszka Kryst − absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Choreografii i Teorii Tańca. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2013 (Stary Browar Nowy Taniec, Poznań). Jako tancerka i performerka współpracowała z Karoliną Kroczak, Tomasem Nepsinskim, Juanem Domìnguezem Rojo czy Małgorzatą Haduch. Ostatnio jako tancerka współpracowała z Sjoerdem Vreugdenhilem przy spektaklu Skutki niezamierzone, którego premiera odbyła się podczas festiwalu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2014. Finalistka festiwalu/konkursu choreograficznego New Europe Festival 2013 w Pradze, w czasie którego zaprezentowała (jako choreografka i tancerka) solo Pressure oraz duet Liquid state of mind.

W 2014 roku jako tancerka uczestniczyła w projekcie Aleksandry Hirszfeld (koncepcja i reżsyeria) i Marty Ziółek MONadOLOGIa. Traktat o relacyjności, którego premiera odbyła się w listopadzie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W roku 2015 została rezydentką programu Solo Projekt Plus prowadzonego przez Art Stations Foundation/Stary Browar Nowy Taniec.

Brała udział w projekcie Friv Move w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu – laboratorium improwizacji muzyków i tancerzy. Uczestniczka wielu warsztatów w Polsce i za granicą (m.in podczas ImPulsTanz Festival w Wiedniu). Uczyła się u takich pedagogów jak: Maria F. Scaroni, Sojerd Vreugdenhil, Rosalind Crisp, Laura Aris Alvarez, Peter Jasko, Benoît Lachambre, Keith Hennessy czy David Zambrano.

Fot. W. Rudzki.
Agnieszka Kryst w spektaklu „Skutki niezamierzone”. Fot. Jakub Wittchen.
Agnieszka Kryst. Fot. Jakub Wittchen.
Agnieszka Kryst w spektaklu „MONadOLOGIa. Traktat o relacyjności”, Fot. B. Stawiarski.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close