Ludzie tańca

Zdjęcie: Aleksandra Michalak

Junkie. Fot. Tomasz Zerek.

Wersja do druku

Udostępnij

Aleksandra Michalak – Absowlentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku, po ukończeniu której związała się z Operą Bałtycką. Pojawia się w całym repertuarze baletowo-tanecznym Bałtyckiego Teatru Tańca , tj. Dziadek do orzechów Czajkowskiego, Men’s Dance z chor. Romana Komassy, Jacka Przybyłowicza i Wojciecha Misiury,  oraz w baletach Izadory Weiss – 4&4, Eurazja oraz Romeo i Julia, gdzie kreuje postać Matki) oraz w produkcjach operowych na gdańskiej scenie (Don Giovanni Mozarta, Eugeniusz Oniegin Czajkowskiego). Od kilku lat jej drugą pasja jest pedagogika i praca z najmłodszymi. W Operze Bałtyckiej prowadzi zajęcia baletowe dla dzieci. W spektaklu  OUT Izadory Weiss wykonuje partię Thanatosa (Śmierci), tańczy tez w baletach Windows oraz Kopciuszek Eugenio Scigliano. Obecnie jest koordynatorem Szkoły Tańca Bałtyckiego Teatru Tańca.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close