Ludzie tańca

Alicja Horwath-Maksymow

  • tancerka
  • pedagog
Zdjęcie: Alicja Horwath-Maksymow

Fot. archiwum prywatne

Wersja do druku

Udostępnij

Alicja Horwath-Maksymow – tancerka, pedagog, solistka Kieleckiego Teatru tańca od 2009 roku.

Absolwentka XXI LO im. Stanisława Witkiewicza –Witkacego o profilu artystyczno-teatralnym w Krakowie. Naukę tańca rozpoczęła w Społecznej Szkole Baletowej, a kontynuowała w Zawodowej Szkole Baletowej Fundacji STU w Krakowie pod okiem takich pedagogów, jak: prof. Inessa DmitriewnaMałaniczewa, Anatol Kocyłowski, Swietłana Gajda, Karolina Kuliga. W roku 2005 ukończyła szkołę Artystyczna Alternatywa na kierunku Choreografia sceniczna oraz Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. W 2012 roku uzyskała dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Taniec w Wyższej Szkole Umiejętności im. Stanisława Staszica w Kielcach, a w 2014 roku dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia na kierunku Taniec o specjalności Choreografia i teoria tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jako tancerka uczestniczyła w licznych warsztatach tańca oraz lekcjach w Master Ballet Academy w Phoenix w stanie Arizonie w USA. Występowała na wielu scenach polskich i zagranicznych, m.in. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Operze Krakowskiej i Bytomskiej, na scenie Teatrze Wielkim w Poznaniu, a ponadto na Ukrainie, w Stanach Zjednoczonych, w Niemczech, w Chinach i Izraelu. Uczestniczyła w koprodukcjach z Operą Wrocławską, Teatrem Niederbayern i Operą Izraelską.

Jako pedagog tańca w latach 2013-2016 pracowała w Szkole Tańca Kieleckiego Teatru Tańca. Jako choreografka stworzyła etiudę autorską pt. Moc Haniela, zaprezentowaną w ramach Laboratorium Choreograficznego KTT w ramach premierowego przedstawienia pt. Opowiedziane ruchem (2014).

W 2015 roku z okazji jubileuszu 20-lecia Kieleckiego Teatru Tańca otrzymała list gratulacyjny z wyrazami uznania i podziękowaniem za wkład włożony w rozwój i budowanie wysokiej pozycji artystycznej teatru.

Więcej informacji o kreacjach i choreografiach artystki dostępne jest na stronie: https://ktt.pl/team/alicja-horwath-maksymow/

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close