Ludzie tańca

Anna Jamioł

  • tancerka
  • choreografka
  • pedagog
Zdjęcie: Anna Jamioł

Fot. Bartosz Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Anna Jamioł – tancerka, choreografka, pedagog. Od 2013 roku tancerka Kieleckiego Teatru Tańca, od 2017 – tancerka koryfejka.

Absolwentka Konserwatorium Tańca im. Anny Hełbickiej w Krakowie oraz studiów na kierunku Taniec w Wyższej Szkole Umiejętności im. Stanisława Staszica w Kielcach. Brała udział w takich spektaklach zespołu, jak Dziadek do orzechów (chor. Elżbieta i Grzegorz Pańtak), Monochrome (chor. Jacek Przybyłowicz), Święto wiosny (chor. Angelin Preljocaj), Jazz Dance Back and Forth (chor. Billy Goodson), Alicja w Krainie Czarów (Elżbieta i Grzegorz Pańtak) i innych. Wraz z Kieleckim Teatrem Tańca tańczyła na festiwalu Operowym w Masadzie w Izraelu. Wspólnie z zespołem występowała również w Chinach, na Węgrzech, w Nimczech i na Ukrainie.

W 2014 roku. w ramach wieczoru młodego choreografa wraz z Dawidem Kwarcianym zrealizowała w Kieleckim Teatrze Tańca choreografię pt. Ramy. Na co dzień pracuje również jako pedagog tańca i choreografka. W latach 2018-2019 roku pełniła funkcję inspektora baletu w KTT.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close