Ludzie tańca

Zdjęcie: Beata  Mysiak

Portret.

Wersja do druku

Udostępnij

Beata Mysiak (przedtem: Pałka) − tancerka. Absolwentka Akademii Rolniczej w Lublinie, kierunek Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, specjalizacja biotechnologia i biochemia żywności. Instruktor tańca współczesnego – ukończyła kurs kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego − Narodowe Centrum Kultury, 2010).

W latach 1988-1997 należała do dziecięcego Zespołu Artystycznego „Uśmiech” działającego przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Następnie (1997-2001) tancerka w Teatrze Tańca „System Ruchu” prowadzonym przez Martę Bury w Rzeszowie. Dzięki temu doświadczeniu kilka lat później, w 2008 roku, została zaproszona do udziału w spektaklu Mocando w choreografii Marta Bury w Teatrze Gestu z Rzeszowa.

Od 2001 roku artystka tańczy w Grupie Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej, biorąc udział w takich spektaklach, jak 16 Asymptota (2003), piejo, dziobio, gdaczo… (2005) w choreografii Hanny Strzemieckiej; continue (2006), clear/n (2008) stadium. etap I (2008) i opium w choreografii Anny Żak, oraz Hydrogen Bond (2008) w choreografii Sosany Marcelino.

W 2004 roku Mysiak rozpoczęła współpracę z Lubelskim Teatrem Tańca, Lubelskim Teatrze Tańca wzięła udział w spektaklach: Akrobaci, kwiaty i księżyc pomiędzy (premiera: 2002, artystka weszła do obsady w 2005) plepleJAdy (2004), Snooker (2005) w choreografii Hanny Strzemieckiej (2005); i znów, i jeszcze raz (2006), 48/4 (2007), endo (2009) oraz nano (2011) w choreografii Ryszarda Kalinowskiego; Głód. Knuta Hamsuna (2010) zrealizowany przez Ryszarda Kalinowskiego i Łukasza Witta-Michałowskiego w ramach Sceny Prapremier inVitro.

W 2010 roku artystka przygotowała swój pierwszy autorski spektakl mono, który miał premierę na Scenie Debiutów w ramach Festiwalu Strefa Kontaktu w Kaliszu (2010).

Od 2005 jest zatrudniona w Lubelskim Teatrze Tańca (Centrum Kultury w Lublinie) na etacie ijako nstruktor/tancerz. Współpracuje przy organizacji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca, Forum Tańca Współczesnego, Międzynarodowego Dnia Tańca, Ogólnopolskich Warsztatów Tańca Współczesnego. Jako pedagog tańca prowadzi regularne Warsztaty Taneczno-Kondycyjne w Centrum Kultury w Lublinie.

Brała udział w licznych warsztatach tańca współczesnego oraz uczestniczyła w wielu festiwalach w Polsce i zagranicą (Francja, Hiszpania, Niemcy, Norwegia, Litwa, Ukraina, Białoruś, Rumunia).

W latach 2010-2011 uczestniczka projektu dla młodych choreografów – Leonardo da Vinci „Tour d’Europe des Choreographes”.

gracerunners. Fot. Marta Ankiersztejn.
Opium, fot. Mariusz Bielecki.
48/4, fot. Mariusz Bielecki.
plepleJady, fot. Przemysław Szyszka
Portret.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close