Ludzie tańca

Dawid Pieróg

  • tancerz
  • pedagog
Zdjęcie: Dawid Pieróg

Fot. Bartosz Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Dawid Pieróg – tancerz, pedagog. Absolwent Wydziału Artystycznego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Taniec o specjalności Pedagogika tańca. Tancerz koryfej w Kieleckim Teatrze Tańca. W 2019 roku uzyskał tytuł zawodowego tancerza, przyznawany prze Związek Artystów scen Polskcich (ZASP).

Pochodzi z Konina, swoje pierwsze kroki zaczynał w zespole „Fuks” w Konińskim Domu Kultury. Po wieloletnim udziale w konkursach Polskiej Federacji Tańca, odnalazł się w dziedzinie fitnessu, pracował m.in. w poznańskim Egurrola Fitness Club.

Dzięki studiowaniu rozpoczął zdobywanie wiedzy pedagogicznej i z zamiłowaniem spełnia się w szkoleniu początkujących tancerzy.

Coraz bardziej odnajduje się także w tworzeniu. Jego choreografia Orfanato, zrealizowana we współpracy z zespołem Saltatio, prezentowana była podczas na Konkursu choreograficznego Dance – my love w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA w Tarnowie (2019) i została nagrodzona w Konkursie Teatrów Tańca, organizowanym przez Kielecki Teatr Tańca, oraz w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Bełchatowie. Cennym wspomnieniem artysta darzy równiez swoje dyplomowe Tabu. Wychodzi z założenia, że nawet z małych osiągnieć można czerpać wiele satysfakcji, jeżeli zostały wypracowane, a nie dane.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close