Ludzie tańca

Zdjęcie: Eva Lackova

Eva Lackova

Wersja do druku

Udostępnij

Eva Lackova – urodzona w 1976 roku słowacka tancerka i pedagog, pracująca obecnie w Polsce.

Absolwentka Konserwatorium Tanecznego Evy Jaczovéj oraz pedagogiki tańca w Wyższej Szkole Sztuk Muzycznych w Bratysławie, gdzie w 2008 roku rozpoczęła studia doktoranckie.

W ojczyźnie pracowała kolejno w balecie Słowackiego Teatru Narodowego (Slovenské národní divadlo) i Bratysławskim Teatrze Tańca (Bratislavského divadla tanca – BDT). Następnie wyjechała do Pragi, gdzie związana była z Baletem Kameralnym Pavla Šmoka. Podczas swojej pracy na Słowacji i w Czechach tańczyła w choreografiach P. Šmoka, L. Vaculíka, J. Kyliána, , J. Kodeta, P. Delacroix czy M. Blahutovéj.

W latach 2004-2008 tancerka Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu, na tamtejszej scenie debiutowała w spektaklu Jacka Łumińskiego Czar zwyczajnych dni, sen świętego (2005); wystąpiła także w dwóch innych choreografiach Łumińskiego (Poza światem i Reakcja chemiczna), a także przedstawieniu Leszka Stanka i Sebastiana Zajkowskiego. Pod koniec jej pracy w ŚTT, warszawska niezależna tancerka i choreografka Anna Piotrowska ułożyła dla niej solo Coco_Klimt (2008).

Lackova była też asystentką Jacka Przybyłowicza, podczas pracy nad spektaklem Barocco realizowanym w Teatrze Narodowym w Brnie (Czechy, premiera – 20 lutego 2009).

Wyjątkowo ceniona jako pedagog. Prowadzi zajęcia w całej Polsce, zarówno w ramach warsztatów organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, jak i np. podczas „Dancing Poznań”, imprezy pod auspicjami Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego oraz w ramach regularnych autorskich zajęć w Warszawie. Wykłada również na krakowskiej PWST – zarówno na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, jak i Wydziale Aktorskim w Krakowie.

Eva Lackova

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close