Ludzie tańca

Zdjęcie: Gintautas Potockas

Fot. z archiwum Teatru Wielkiego w Łodzi.

Wersja do druku

Udostępnij

Gintautas Potockas – pierwszy solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Ukończył Wileńską Szkołę Baletową. Zanim został zaangażowany do zespołu łódzkiego pracował w Litewskim Teatrze Narodowym Opery i Baletu i w Teatrze Roma w Warszawie. Współpracował także z Ballet Classic de Paris, Operą Bytomską i Operą Bałtycką.

W Łodzi tańczył m.in. partie: Alberta w Giselle, Franca w Coppelii, Tezeusza i Oberona w Śnie nocy letniej, Karola w Ziemi obiecanej, Zwiastuna w Amadeuszu, Księcia w Królewnie Śnieżce, śnieżne pas de deux, Króla Myszy, Arlekina, Drosselmeyera, Toreadora w Dziadku do orzechów, Księcia Desire i Niebieskiego Ptaka w Śpiącej królewnie, Rudolfa Valentino w balecie pod tym samym tytułem, Księcia w Kopciuszku, tytułową postać w Echnatonie, Golema w Kolorze żółtym, Prześladowcy w Kobro, Księcia, Benna i pas de trois w Jeziorze łabędzim oraz Romea i Tybalta w Romeo i Julii. Ponadto występował w całej Europie na zaproszenie różnych zespołów i gal baletowych (pas de deux z Coppelii i Don Kichote’a).

Jest laureatem Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close