Ludzie tańca

Zdjęcie: Hanna Chojnacka

Wersja do druku

Udostępnij

Hanna Chojnacka – choreograf, reżyser, pedagog. Ukończyła warszawską Ogólnokształcącą Szkołę Baletową i kierunek pedagogiki baletu na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Jest cenionym pedagogiem tańca charakterystycznego, ale także choreografem i reżyserem operowym

Wśród jej realizacji choreograficznych należy wymienić m.in.: przedstawienie dla dzieci Leśna królewna Jana Fotka i autorski spektakl Pejzaż nocą prezentowany przez wiele lat na scenie kameralnej Teatru Wielkiego w Warszawie, a także Peer Gynta Edwarda Griega oraz oryginalne przedstawienie autorskie Flamenco, miłość i śmierć w Operze Wrocławskiej, Bardzo śpiącą królewnę Augustyna Blocha (realizacja telewizyjna) i Pana Twardowskiego Ludomira Różyckiego w Operze Krakowskiej. Stworzyła też wiele choreografii kameralnych dla uczniów szkół baletowych. Jako choreograf współpracuje również z teatrami operowymi i dramatycznymi. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie (dawniej Akademia Muzyczna). W operze przygotowała inscenizacje dzieł: Ludus Danielis, Manru Ignacego J. Paderewskiego, Daphne Marco da Gagliano i opery dla dzieci Pan Marimba i Magiczny Doremik Marty Ptaszyńskiej na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Eugeniusz Oniegin Czajkowskiego i Xerxes Haendla w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Halka Moniuszki, Sosarme Haendla i Cyganeria Pucciniego w Operze Bałtyckiej, Carmen Bizeta i Potajemne małżeństwo Cimarosy w Operze Krakowskiej, Don Pasquale Donizettiego na scenie Opery Wrocławskiej.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close