Ludzie tańca

Zdjęcie: Ireneusz Stencel

Wersja do druku

Udostępnij

Ireneusz Stencel − tancerz. Absolwent gdańskiej Szkoły Baletowej (1995). Debiutował na scenie Opery Bałtyckiej partią Romea w balecie Prokofiewa. W sezonie 1997/98 występował w Teatrze Wielkim w Łodzi. Współpracuje także z Ballet School Kozlova w Osace, gdzie uczy japońską młodzież tańca klasycznego oraz partnerowania.

 

Tańczył partię Księcia w Dziadku do orzechów, Isaaka w Korsarzu, Basilia i Gamache w Don Kichocie, Hilariona i Alberta w Giselle, Posłańca w Księżniczce czardasza, Wilka w widowisku baletowym dla dzieci Piotrek i Wilk oraz Mężczyznę w bieli w Edith. Występował w spektaklach Izadory Weiss i Bałtyckiego Teatru Tańca. Out, Romeo i Julia, Święto wiosny oraz Czekając na…, a także Tamashi Wojciecha Misiury. W zespole pełnił także funkcję asystenta choreografa i zastępcy dyrektora (do 2014 roku).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close