Ludzie tańca

Jan Łosakiewicz

  • tancerz
  • choreograf
  • reżyser
Zdjęcie: Jan Łosakiewicz

Jan Łosakiewicz. Fot. Karolina Gmurczyk

Wersja do druku

Udostępnij

Jan Łosakiewicz – tancerz, choreograf, reżyser, animator i organizator kultury, pedagog-wychowawca młodzieży. Od 1985 roku związany zawodowo z Zespołem Pieśni i Tańca UW „Warszawianka”, początkowo jako choreograf, instruktor tańca, a od 1995 roku jako dyrektor artystyczny i organizacyjny. Swoją taneczną edukację rozpoczął w Lubelskiej Szkole Muzycznej, równolegle kształcąc się tanecznie w Lubelskim Ognisku Baletowym. Na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie ukończył studia o specjalizacji tańców i ćwiczeń muzyczno-ruchowych, dzięki czemu uzyskał uprawnienia instruktora tańca. Podczas studiów został solistą Zespołu Tańca Ludowego AWF Warszawa. Następnie pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego, a także jako tancerz zawodowy współpracował ze Stołeczną Estradą. Przez 12 lat pracował w Centralnym Ośrodku Metodyki Upowszechniania Kultury (dzisiejsze Narodowe Centrum Kultury), działającym przy Ministerstwie Kultury i Sztuki, gdzie zajmował się doskonaleniem, dokształcaniem i kształceniem instruktorów tańca w Polsce. Przez Ministra Kultury i Sztuki został powołany do Rady Ekspertów ds. Tańca i Folkloru. Legitymuje się Certyfikatem Sędziego Eksperta w dziedzinie tańców polskich. Od wielu lat współpracuje ze światową organizacją CIOFF®, gdzie pełni funkcję wiceprzewodniczącego Sekcji Polskiej. Uhonorowany wieloma nagrodami indywidualnymi Ministra Kultury, Ministra Edukacji, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, Towarzystwa Łączności z Polonią Zagraniczną.

Więcej: http://warszawianka.uw.edu.pl/kadra/jan-losakiewicz-2/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close