Ludzie tańca

Zdjęcie: Joanna Plata (dawniej: Polowczyk)

Fot. Bartosz Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Joanna Plata (dawniej: Polowczyk) – tancerka. Solistka Kieleckiego Teatru Tańca, związana z zespołem od 2013 roku), tańczyła również w Polskim Teatrze Tańca.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Otrzymała nagrodę im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej dla najlepszego absolwenta. Jako uczennica odbyła praktyki sceniczne w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Brała udział w licznych konkursach baletowych.

Swoje umiejętności taneczne doskonaliła na warsztatach w Polsce, Francji, Anglii i Niemczech. Wraz z Kieleckim Teatrem Tańca brała udział w międzynarodowych festiwalach tańca w Izraelu i Chinach.

W 2018 z Małgorzatą Ziółkowską wystąpiła na paryskim festiwalu Les Arènes de la Danse et du Cirque w choreografii we wspólnej chotreografii Tchnienie.

W ramach współpracy kieleckich teatrów od 2019 gościnnie występuje na scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach w spektaklu Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa C.S. Lewisa w reżyserii Gabriela Gietzkiego.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close