Ludzie tańca

Zdjęcie: Joel Mesa Gutierrez

Fot. Sebastian Ćwikła.

Wersja do druku

Udostępnij

Naya Monzon Alvarez – tancerka. Urodzona w Hawanie (Kuba). Tańca współczesnego uczyła się w Institut del Teatre w Barcelonie, którą to szkołę ukończyła w 2012 roku. Po studiach dołączyła do barcelońskiego zespołu IT Dansa, gdzie pracowała z takimi choreografami jak Jiří Kylián, Nacho Duato, Catherine Allard, Sidilarbi Cherkaoui, Rafael Bonachela, Alexander EkmanI, Ohad Naharín. Dodatkowo uczestniczyła również w projektach tanecznych takich choreografów jak Cesc Gelabert, Claudi Bombardó i Toni Mira.

Od sierpnia 2014 roku jest tancerką Bałtyckiego Teatru Tańca. Występuje w spektaklach Cool Fire, Sen nocy letniej, Śmierć i dziewczyna, Light, Body Master, Burza Izadory Weiss, Clash Patricka Delcroix oraz Falling Angels Jiříego Kyliána.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close