Ludzie tańca

Zdjęcie: Josefine Patzelt

Fot. Sebastian Ćwikła.

Wersja do druku

Udostępnij

Oscar Pérez Romero – tancerz Bałtyckiego Teatru Tańca. Kształcił się w dziedzinie baletu klasycznego w Institut del Teatre w Barcelonie, uzyskując dyplom w 2010 roku. W tym samym roku wstąpił do zespołu Gelabert Azzopardi i pracował z Cesc Gelabertem i Lidyą Azzopardi. Pod koniec 2010 roku Oscar dołączył do IT Dansa, gdzie wykonywał utwory takich choreografów, jak Jiří Kilyán, Nacho Duato, Ohad Naharin, Catherine Allard, Sidi Larbi Cherkaoui, Rafael Bonachela, Alexander Ekman i Stijn Celis.

Do Bałtyckiego Teatru Tańca dołączył w sierpniu 2013 roku. Występuje w spektaklach Święto wiosny, Czekając na…Windows, Cool Fire, Sen nocy letniej, Śmierć i dziewczyna, Light, Body Master, Burza, Fedra Izadory Weiss, Six Dances Jiříego Kyliána, Clash Patricka Delcroix.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close