Ludzie tańca

Zdjęcie: Kamil Zdańkowski

Fot. Bartosz Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Kamil Zdańkowski – z wykształcenia jest fizykiem oraz instruktorem tańca. Jako tancerz zadebiutował w spektaklu pt. Pasja Kieleckiego Teatru Tańca, z którym związany jest od 2014 roku. Był także członkiem Zespołu Tańca Nowoczesnego TESS, działającego przy Tarnogórskim Centrum Kultury. Swoje umiejętności i wiedzę poszerzał w trakcie wielu warsztatów, konferencji oraz festiwali tańca u wybitnych polskich i zagranicznych pedagogów. W swojej tanecznej karierze występował m.in. z Art Color Ballet, Teatrem Muzycznym Castello czy Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk. Brał także udział w produkcji Krakowskiego Forum Kultury pt. Brzydkie kaczątko.

Specjalizuje się w tańcu jazzowym, modern i współczesnym, choć nie są mu obce inne techniki i style. Występował na wielu polskich, a także zagranicznych scenach. Był uczestnikiem oraz laureatem licznych krajowych i międzynarodowych konkursów tanecznych.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close