Ludzie tańca

Katarzyna Lipiec

  • tancerka
  • pedagog
Zdjęcie: Katarzyna Lipiec

Fot, Bartosz Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Katarzyna Lipiec – tancerka, pedagog. Z Kieleckim Teatrem Tańca związana od 2017 roku. Od tamtego czasu występuje z zespołem na scenach w Polsce i za granicą.

Pierwsze taneczne kroki stawiała w Szkole Tańca MiM w rodzinnych Starachowicach. Jako reprezentantka tej szkoły, zajmującej się edukacja dzieci i młodzieży, brała udział w wielu konkursach tanecznych w Polsce i na świecie. Brała udział w wielu warsztatach w całej Polsce, szkoląc się pod okiem: Elżbiety Pańtak, Pauliny Wycichowskiej, Anny Gruszki-Kopeć, Stacy Boeddeker, Małgorzaty Ziółkowskiej, Iry Nadii Kodiche, Katarzyny Mieczkowskiej, Anety Wiry-Ostaszyk, Grzegorza Pańtaka, Wojciecha Warszawskiego, Wojciecha Mochnieja, Andrzeja Adamczaka, Łukasza Zięby, Pawła Michno, Willy Laury, Thierry Verger Eizra, Jacka Przybyłowicza, Jeana Claude Marginale’a, Jeana Charlesa Zambo, Ericka Bacona oraz Guillermo Blinkera.

2015 roku ukończyła z Autorską Szkołę Musicalową Macieja Pawłowskiego w Warszawie, w której następnie uczyła.W latach 2016-2018 tańczyła w Teatrze Tańca „Akt”, działającym przy Kieleckim Teatrze Tańca. Wraz z zespołem uczestniczyła w wielu konkursach, m.in w Konkursie Teatrów Tańca organizowanym przez Kielecki Teatr Tańca (2017). Uzyskała wówczas wyróżnienie za partię solową w spektaklu Schizofrenia w choreografii Małgorzaty Ziółkowskiej. W

W 2018 roku występowała w wystawianej na deskach Filharmonii Świętokrzyskiej operze Sprzedana narzeczona Bedřicha Smetany w reżyserii Jitki Stokalskiej i choreografii Aleksandry Dziurosz.

W 2019 roku ukończyła Instruktorski Kurs z Dziedziny Tańca Jazzowego, organizowany przez Kielecki Teatr Tańca. W tym samym roku uzyskała dyplom zawodowego tancerza przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich (ZASP).

Pracuje również jako pedagog i choreografka w zespołach dziecięcych i młodzieżowych.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close