Ludzie tańca

Kinga Szabłowska

  • tancerka
  • choreografka
  • pedagog
Zdjęcie: Kinga Szabłowska

Fot. z archiwum artystki.

Wersja do druku

Udostępnij

Kinga Szabłowska – w roku 1997 uzyskała dyplom Ogólnoształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. W latach 1997 –2002 była tancerką w Operze Krakowskiej i zespole Oranim Dance Group. W 2002 roku ukończyła Pedagogikę Baletu na wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2002 – 2007 tancerka szczecińskiej Opery na Zamku.

Pracę pedagogiczną rozpoczęła jeszcze jako studentka w Studio Baletowym przy Operze Krakowskiej, a później kontynuowała w Studio Baletowym Opery na Zamku w Szczecinie. Obecnie pracuje jako pedagog w Konserwatorium Tańca w Krakowie i Studio Baletowym Opery Krakowskiej, prowadzi warsztaty (między innymi w Międzynarodowej Letniej Szkole Tańca Współczesnego w Koszęcinie), bierze udział w projektach tanecznych oraz realizuje własne choreografie. Jej uczniowie to laureaci międzynarodowych konkursów (dwukrotnie drugie miejsce w konkursie Dance World Cup 2010 i 2011).

Laureatka konkursów: Music World Festival w Fivizzano (2000) oraz Le Printemps de la Danse w Bordeaux (2001). W roku 2013 od otrzymała odznakę honorową „ Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Fot. z archiwum artystki.
Fot. z archiwum artystki.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close