Ludzie tańca

Klaudia Strzelczyk

  • tancerka
  • choreografka
  • pedagog
Zdjęcie: Klaudia Strzelczyk

Fot. W. Stube

Wersja do druku

Udostępnij

Klaudia Strzelczyk – tancerka, pedagog tańca, choreografka, sędzia zawodów tanecznych, założycielka Szkoły Tańca i Baletu Le Pas.

Z wyróżnieniem i nagrodą imienia patronki ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej. Tańczyła w Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz Teatrze Wielkim w Łodzi, gdzie kreowała zarówno role pierwszo-, jak i drugoplanowe, m.in. postać tytułową w balecie Coppelia w choreografii Sławomira Woźniaka i Klary w balecie Dziadek do orzechów tego samego choreografa. Tańczyła także wariację Carmen z baletu Carmen w choreografii Alberto Alonso podczas Gali Baletowej Teatru Wielkiego w Łodzi. Występowała także w spektaklach repertuarowych obu teatrów, takich jak m.in.: Jezioro łabędzie (chor. Kenneth Grave), Kopciuszek (chor. Giorgio Madia) w Poznaniu oraz Ziemia Obiecana (chor. Grey Veredon) i Don Kichot (chor. Aleksander Polubentsev) w Łodzi.

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz Fundacji Balet dla wybitnych młodych tancerzy w Polsce. Zdobywczyni I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Młodych Tancerzy w Gdańsku.

Pedagog tańca klasycznego, współczesnego, jazzu i akrobatyki. Ukończyła studia o specjalności Pedagogika baletowa na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca Uniwersytu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz studia podyplomowe z organizacji i zarządzania oświatą w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. W lipcu 2019 ukończyła serię kursów dla nauczycieli tańca w Royal Academy of Dance w Londynie. Obecnie jest studentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Nauk Społecznych w Łodzi.

Od 2017 roku prowadzi Szkołę Tańca i Baletu Le Pas w Gnieźnie, z którą co roku wystawia premiery baletowe. Jak dotąd zrealizowała Premierową Galę Baletową (2017), Ad-hominem (2018), Don Kichot – miniatura (2018) we wszystkich trzech spektaklach przygotowując choreografię, reżyserię i reżyserię świateł oraz opracowując muzykę. Jako dyrektor Szkoły Le Pas współpracuje z Teatrem im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie.

Od początku 2020 roku jest także twórcą autorskiego projektu MovementStorm: https://www.facebook.com/movementstorm/

Fot. W. Stube
Fot. W. Stube
Fot. W. Stube
Fot. W. Stube
Fot. W. Stube

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close