Ludzie tańca

Klaudia Tkaczyk

  • tancerka
Zdjęcie: Klaudia Tkaczyk

Fot. Bartosz Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Klaudia Tkaczyk – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, studentka specjalności Pedagogika baletowa na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2017-2019 tancerka Teatru Tańca KIJO, specjalizującego się w improwizacji kontaktowej i szeroko pojętym tańcu współczesnym. Od września 2019 roku tancerka zespołowa Kieleckiego Teatru Tańca.

Brała udział w licznych konkursach baletowych: w 2017 roku na Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku zdobyła II miejsce w kategorii tańca współczesnego, w grupie najstarszej, oraz nagrodę za najlepszą autorską choreografię – Marionetka życia. Ta sama choreografia została wyróżniona na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Bytomiu. Wielokrotnie reprezentowała szkołę baletową na festiwalu choreograficznym w Witebsku, w Operze Narodowej w Warszawie, Operze Bałtyckiej w Gdańsku, Operze na Zamku w Szczecinie. Brała udział w licznych spektaklach baletowych i operach Teatru Wielkiego w Łodzi, m.in. Dziadek do orzechów, Kopciuszek, Jezioro łabędzie, Wolny strzelec, Siwa Mgła, Śpiąca królewna. W Teatrze Tańca KIJO zrealizowała trzy spektakle: MIIOKLONOPOLIS, Przypowieść Jing Jang Zoo, Energia. Oprócz tego brała udział w wielu performensach na ulicach Łodzi. Jako tancerka KIJO była także współorganizatorką i wolontariuszką Polskiego Festiwalu Kontakt Improwizacji FRU.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close