Ludzie tańca

Zdjęcie: Krystyna Kostrzemska – Suska

Wersja do druku

Udostępnij

Krystyna Kostrzemska – Suska– polska tancerka urodzona w Berlinie. Ukończyła Schule fur Buhnentanz Anni Stoll Peterka. Karierę rozpoczęła w 1950 roku w Operze Poznańskiej. Od 1973 roku jest związana z Polskim Teatrem Tańca, w którym przez kilka lat łączyła pracę artystyczną z obowiązkami inspicjenta i inspektora baletu. Tę ostatnią funkcję pełni do dziś.

W Operze tańczyła w repertuarze charakterystycznym i klasycznym, u Conrada Drzewieckiego m.in. w Cudownym Mandarynie, Ewa Wycichowska specjalnie dla niej stworzyła postać Madame Rosamonde w Niebezpiecznych związkach, a Paulina Wycichowska obsadziła ją w swojej choreografii do Dancing Hz.

Za swoją pracę otrzymała wiele nagród m.in. Odznakę Honorową Miasta Poznania, Medal 200-lecia baletu Polskiego, Medal Bogusławskiego i tytuł Zasłużonego Działacza Kultury.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close