Ludzie tańca

Zdjęcie: Leszek Alabrudziński

Fot. z archiwum BTT.

Wersja do druku

Udostępnij

Leszek Alabrudziński − tancerz Bałtyckiego Teatru Tańca. Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Po ukończeniu edukacji tanecznej związał się z zespołem baletowym Opery Bałtyckiej. Występował w większości przedstawień baletowych Opery Bałtyckiej, w tym w pierwszoplanowych rolach, m.in. jako: Książę w Dziadku do orzechów Czajkowskiego, Albert w Giselle Adama, Ali w Korsarzu Adama, Basilio w Don Kichocie Minkusa, Pająk w Abalecadle. Za swoje osiągnięcia artystyczne został uhonorowany Nagrodą Wojewody Gdańskiego. Po przekształceniu zespołu w Bałtycki Teatr Tańca występuje w partiach: Ojca Julii w balecie Romeo i Julia, Mistrza w OUT − oba spektakle w choreografii Izadory Weiss oraz 4&4 i Eurazja tej samej choreografki, a także baletach Sen Wojciecha Misiury oraz Kopciuszek Eugenio Scigliano.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close