Ludzie tańca

Zdjęcie: Lukas  Lepold

Fot. z archiwum PTT.

Wersja do druku

Udostępnij

Lukas Lepold – absolwent konserwatorium tanecznego w Brnie. Od sezonu 2002/2003 solista National Moravian – Silesian Theatre w Ostrawie. Tańczył niemal w całym repertuarze Teatru m.in. spektaklach: Giselle (chor. H. Vlacilova/ partia Alberta), Makbet (chor. R.Balogh/ partia Makbeta) oraz Romeo i Julia (chor. I. Vejsada/ partia Romea). Dwukrotny laureat nagrody Philip Morris Ballet Flower Award (2005 i 2007), przyznawanej artystom, którzy w wybitny sposób przyczynili się do rozwoju sztuki tańca oraz wyróżnienia dla najlepszych czeskich artystów danego roku kalendarzowego – THÁLIE (2008).

Występuje w spektaklach Minus 2 Ohada Naharina, Lato Red-Sun Thierrego Vergera, Arytmia Zofii Jakubiec i Tomasza Pomersbacha, Walk@ karnawału z postem oraz FootBall@… Ewy Wycichowskiej.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close