Ludzie tańca

Magdalena Ławniczek

  • tancerka
  • choreografka
  • pedagog
Zdjęcie: Magdalena Ławniczek

Fot. Magdalena Nowacka-Kolano.

Wersja do druku

Udostępnij

Magdalena Ławniczek – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca (Kierunek: Taniec, Specjalność: Choreografia i teoria tańca) oraz Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT w Krakowie. W ramach artystycznej części dyplomu współpracowała ze studentami Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Promotorem dyplomu była prof. dr hab. Ewa Wycichowska – dyrektor naczelny i artystyczny Polskiego Teatru Tańca.

Praktykę zawodową zdobywała w Teatrze Bagatela w Krakowie, Śląskim Teatrz Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach, Operze Śląskiej w Bytomiu, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, Teatrze Polskim w Warszawie (dyplom), Teatrze Groteska w Krakowie (dyplom), Balecie Dworskim „Cracovia Danza w Krakowie” oraz Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Stworzyła choreografię do spektakli muzycznych dla najmłodszych odbiorców, realizowanych dla Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej: Calineczka, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Opowieść Wigilijna, Przygody Koziołka Matołka, Król Bul.

Pedagog tańca ze stopniem nauczyciela kontraktowego. Oprócz pracy teatralnej w zakresie sztuki aktorskiej i choreograficznej prowadzi również warsztaty z tańca współczesnego, modern jazz, polskich tańców narodowych, demiklasyki, z ruchu scenicznego, świadomości ciała, ekspresji scenicznej, choreografii i kompozycji tańca, teatru tańca z elementami treningu twórczego myślenia. W pracy warsztatowej wykorzystuje narzędzia teatralne i elementy metod pracy z aktorem.

Założycielka Studia Choreografii i Teatru Tańca Movement. Twórczyni Śląskiego Lata Baletowego i Beskidzkiego Lata Baletowego.

Fot. Magdalena Nowacka-Kolano.
Fot. Magdalena Nowacka-Kolano.
Fot. Kamil Tejs.
Fot. Magdalena Nowacka-Kolano.
Fot. Magdalena Nowacka-Kolano.
Fot. Kamil Tejs.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close