Ludzie tańca

Zdjęcie: Małgorzata Boruń

Fot. z archiwum KTT

Wersja do druku

Udostępnij

Małgorzata Boruń – tancerka, instruktorka tańca. Z Kieleckim Teatrem Tańca związana od 2016 roku – na początku jako adeptka, aktualnie jako tancerka zespołowa. Pierwsze taneczne doświadczenia zdobywała w zespole akrobatyczno-rewiowym „Trzpioty” pod okiem Marianny Kiszkurno, Anny Drzonek i Małgorzaty Boukaz. Następnie naukę kontynuowała w Teatrze Tańca „AKT” działającym przy Kieleckim Teatrze Tańca, którego choreografką jest Małgorzata Ziółkowska. W 2017 roku wraz z zespołem brała udział III Konkursie Teatrów Tańca organizowanym przez Kielecki Teatr Tańca, zdobywając wyróżnienie za rolę solową w spektaklu Białe głosy/Schizofrenia choreografii Małgorzaty Ziółkowskiej. W 2018 roku na deskach Filharmonii Świętokrzyskiej występowała w operze Bedřicha Smetany Sprzedana narzeczona w reżyserii Jitki Stokalskiej i choreografii Aleksandry Dziurosz.

W 2019 roku ukończyła Instruktorski Kurs z dziedziny tańca jazzowego oraz uzyskała eksternistycznie dyplom zawodowego tancerza przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich (ZASP). W tym samym roku prowadzony przez nią zespół „Rewival” Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca wraz z gościnnie występującą tancerką Kieleckiego Teatru Tańca, Anną Jamioł, zdobył wyróżnienie za spektakl Po drugiej stronie podczas V Konkursu Teatrów Tańca, zaś artystka uzyskała nagrodę dla choreografa. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych szkoleniach i warsztatach. Wraz z Kieleckim Teatrem Tańca brała udział m.in. w The fifth China International Dance Festiwal – China Xinjiang Urumqi 2017 oraz w Bartók Plus Festival Opera w Miszkolcu 2018. Prowadzi zajęcia taneczne w Szkole Kieleckiego Teatru Tańca. Pasję i zawód tancerki łączy ze studiami magisterskimi na kierunku położnictwo Colegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego (UJK) w Kielcach.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close