Ludzie tańca

Małgorzata Kowalska

  • tancerka

Tancerka koryfejka Kieleckiego Teatru Tańca. Z tańcem związana od najmłodszych lat – naukę rozpoczęła od tańca towarzyskiego i nowoczesnego i szybko zaczęła brać udział w licznych konkursach, zdobywając m.in. wicemistrzostwo Polski.

Zdjęcie: Małgorzata Kowalska

Fot. z archiwum KTT

Wersja do druku

Udostępnij

Małgorzata Kowalska – tancerka koryfejka Kieleckiego Teatru Tańca. Z tańcem związana od najmłodszych lat – naukę rozpoczęła od tańca towarzyskiego i nowoczesnego i szybko zaczęła brać udział w licznych konkursach, zdobywając m.in. wicemistrzostwo Polski. Od 2010 roku tańczyła w zespole „Impuls” w Szkole Kieleckiego Teatru Tańca, a następnie w Teatrze Tańca „AKT”, będąc jednocześnie adeptką KTT. Wraz z zespołem uczestniczyła w konkursie Dance World Cup 2011 – Kraków/Paryż, a także w paryskim festiwalu Les Arènes de la Danse et du Cirque. Po ukończeniu liceum spędziła dwa lata w Nowym Jorku, ucząc się w szkole tańca modern – The Ailey School, gdzie otrzymała stypendium na rok nauki. Pobierała również lekcje u najlepszych pedagogów tańca w Steps on Broadway oraz Broadway Dance Center.

W 2017 roku ponownie dołączyła do zespołu Kieleckiego Teatru Tańca, z którym brała udział m.in. The fifth China International Dance Festiwal – China Xinjiang Urumqi 2017 oraz w Bartók Plus Festival Opera w Miszkolcu 2018. W 2019 roku uzyskała tytuł zawodowego tancerza przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich (ZASP). Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku Taniec i specjalności Pedagogika baletowa.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close