Ludzie tańca

Marta Rolska

  • tancerka
Zdjęcie: Marta Rolska

Fot. archiwum KTT

Wersja do druku

Udostępnij

Marta Rolska – tancerka związana z Kieleckim Teatrem Tańca od 2012 roku, obecnie na stanowisku koryfejki.

Uzyskała dyplom zawodowego tancerza przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich (ZASP) i ukończyła Instruktorski Kurs z Dziedziny Tańca Jazzowego, organizowany przez Kielecki Teatr Tańca. Podczas kursu poznał wielu pedagogów, m.in. Jiřínę Nowakowską, założycielki pierwszej w Polsce profesjonalnej szkoły stepowania „Studio Tap & Jazz Dance”, która wprowadziła ją w świat stepowania.

Pracuje również jako instruktorka tańca w Szkole Kieleckiego Teatru Tańca. Prowadzi zespół Tap SQUAD, a także zajęcia ze stepowania z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jak sama mówi, każdy jej dzień muzyka, która jest dla niej Jest dla mnie źródłem inspiracji, czasem pomaga się zrelaksowac, a innym razem dodaje energii.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close