Ludzie tańca

Mateusz Wróblewski

  • choreograf
  • tancerz
  • pedagog
Zdjęcie: Mateusz Wróblewski

Fot. archiwum KTT

Wersja do druku

Udostępnij

Mateusz Wróblewski – tancerz, choreograf, pedagog tańca, solista Kieleckiego Teatru Tańca. Były Tancerz Polskiej Federacji Tańca, z którą miał możliwość odnosić sukcesy na wielu turniejach i mistrzostwach Polski i świata. Przez wiele lat związany był głównie z techniką tańca współczesnego i jazzowego, którą szlifował pod okiem najlepszych polskich i zagranicznych choreografów.

Absolwent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Taniec o specjalizacji Tancerz-choreograf, gdzie uzyskał dyplom zawodowego tancerza i choreografa. Obecnie student Wydziału Tańca, specjalizacji Choreografia i teoria tańca na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie.

Od 2016 związany z Kieleckim Teatrem Tańca. Jako tancerz brał udział w wielu polskich i zagranicznych projektach, występując na festiwalach tanecznych na Węgrzech, w Chinach i na Ukrainie. Tańczył w choreografiach Elżbiety Pańtak, Grzegorza Pańtaka, Małgorzaty Ziółkowskiej, Guilherme’a Botelho, Karoliny Garbacik, Jacka Przybyłowicza i Roberta Bondary.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close