Ludzie tańca

Monika Kuc-Piechota

  • tancerka
  • choreografka
  • pedagog
Zdjęcie: Monika Kuc-Piechota

Fot. z archiwum KTT

Wersja do druku

Udostępnij

Monika Kuc-Piechota – tancerka koryfejka oraz inspektor baletu Kieleckiego Teatru Tańca, pedagog tańca, choreografka.

Z Kieleckim Teatrem Tańca związana jest od 2004 roku. Podczas pracy w zespole uzyskała tytuł zawodowej artystki tancerki nadawany przez Związek Artystów Scen Polskich (ZASP). Z KTT występowała na wielu polskich i zagranicznych scenach, m.in. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim w Łodzi i Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Operze Śląskiej, Operze Krakowskiej, a także w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Chinach.

Ponadto jest absolwentką Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego (UJK) w Kielcach oraz Instruktorskiego Kursu w Krakowie o specjalności Taniec jazzowy. Na co dzień pracuje w Szkole KTT jako pedagog tańca klasycznego w zespole IMPULS V oraz pedagog i choreografka zespołu SALTATIO, którego jest założycielką.

W 2018 została nagrodzona przez Prezydenta Miasta Kielce za upowszechnianie i ochronę kultury, a w 2019 była laureatką Nagrody III Stopnia za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close