Ludzie tańca

Zdjęcie: Monika Szpunar

Fot. Rocio Chacon

Wersja do druku

Udostępnij

Monika Szpunar jest niezależną tancerką, performerką i choreografką.

 

Wykształcenie zdobyła w ACTS/Ecole de Danse Contemporaine w Paryżu, London Contemporary Dance School i na Unicamp University w Campinas w Brazylii. Wcześniej uczyła się w Krakowskiej Akademii Tańca Lart de la Dans. Po jej ukończeniu uzyskała dyplom zawodowego artysty tancerza, przyznawany przez ZASP (Związek Artystów Scen Polskich). Wciąż rozwija swoje umiejętności, biorąc udział w warsztatach  takimi pedagogami jak David Zambrano, Milan Tomášik  i Hannes Langolf.

 

Pracowała m.in. z takim choreografami jak Richard Siegal, Dam Van Huynh, Fernando Martins, Kaori Ito i Rafaela Sahyoun. Obecnie, jako tancerka i performerka współpracuje z Kasią Witek (Memory Score), Elinor Lewis (Orchard), Weroniką Pelczyńską (Still Standing i KULA, praktyki siostrzeństwa) oraz Agnieszką Glińską (Halka (wileńska)). Współtworzy również girl band The Yonis, z którym komponuje i występuje w V&A Museum, The Yard, Stratford Circus Arts Center w Londynie oraz na festiwalach, w tym na Edinburgh Fringe, BrainChild, czy SPACER w Krakowie. Tworzy również własne performanse oraz pracuje jako choreografka teatralna i filmowa.

 

Regularnie prowadzi zajęcia z techniki tańca współczesnego oraz improwizacji w Polsce i za granicą, dla różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania.

 

Interesuje ją przenoszenie tańca do nowych, niekonwencjonalnych przestrzeni, a także spotkanie tańca z innymi dziedzinami sztuki. Często bierze udział w projektach kolektywnych, tworzonych we współpracy z innymi.

 

https://monikaszpunar.com/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close