Ludzie tańca

Zdjęcie: Nozomi Inoue

Wersja do druku

Udostępnij

Pierwsza tancerka zespołu baletowego Opery Wrocławskiej. Pochodzi z Japonii. Jest absolwentką Akademii Baletu w Osace (dyplom 2002 r.) oraz Szkoły Baletowej w Permie (2004 r.). Przez trzy lata tańczyła w zespole Opery w Tallinie – Narodowego Baletu Estonii (2004-2007). W 2007 roku dołączyła do zespołu baletu we Wrocławiu na stanowisku solistki. Do tej pory wystąpiła w baletach: Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego (gdzie wykonywała taniec chiński), Sylfidy do muzyki Fryderyka Chopina (wraz z grupą baletową Danish Royal Balet), Figle szatana Adama Münchheimera, Stanisława Moniuszki i Rafała Augustyna (partia Diablicy), Jezioro łabędzie Piotra Czajkowskiego (Odetta-Odylia) oraz w mniejszych partiach w Romeo i Julii Sergiusza Prokofiewa, Śpiącej królewnie Piotra Czajkowskiego i Coppelii Leo Delibesa.


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close