Ludzie tańca

Zdjęcie: Paulina Sałek

Fot. Mikołaj Zientalski.

Wersja do druku

Udostępnij

Paulina Sałek – tancerka, pedagog. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Gdańsku. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim (2007) oraz studiów podyplomowych Zarządzanie kulturą na Uniwersytecie Łódzkim (2009).

W latach 2003-2006 współpracowała z Trójmiejskim Teatrem Plastyki Ruchu – Des sentimentes, Unintended (chor. A. Azarkevitch) oraz baletem Opery Bałtyckiej Giselle (chor. S. Gidel). W latach 2006-2009 była związana z zespołami baletowymi Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Teatru Muzycznego w Łodzi – Kopciuszek, Śpiąca królewna, Bolero (chor. G. Madia) Carmen (chor. D. Gutek-Woźniak), Amadeusz, Sen nocy letniej chor. (G. Veredon). Współpracowała także z Nowym Teatrem w Słupsku – Galaktyka Szekspir (reż. M. Grota, chor. A, Azarkevitch), Amadeusz reż. Z. Kułagowski, chor. A. Azarkevitch.

Była stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (1999 i 2000) oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki (1999). Uczestniczyła w Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Tancerzy „Prix de Lausanne”(2000). Była laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. Wojciecha Wiesiołowskiego (II nagroda 1997 i I nagroda 1999) oraz Międzynarodowego Festiwalu „Młodość” w Moskwie (2003).

Obecnie jest wykładowcą na Wydziale Artystycznym na kierunku Taniec w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close