Ludzie tańca

Zdjęcie: Piotr Ratajewski

Piotr Ratajewski

Wersja do druku

Udostępnij

Pierwszy solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Jest absolwentem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, a od 2000roku tancerzem zespołu baletowego Teatru Wielkiego. Do ważniejszych ról, jakie artysta kreował na łódzkiej scenie należą: Arlekin w Coppelii, duet w Bolerze, duet w Giuseppe, Hilarion w Giselle, Nowicjusz w Bric a Brac, Książę Desire i Rose Adagio w Śpiącej królewnie, Książę w Królewnie Śnieżce, Oberon i Tezeusz w Śnie nocy letniej, Max w Ziemi obiecanej. Wykonywał też rolę tytułową w balecie Amadeusz i tytułowego bohatera w widowisku baletowym Valentino. W Dziadku do orzechów można go oglądać jako Księcia i Żołnierzyka, w Jeziorze łabędzim tańczy partie Benna, przyjaciela księcia, uczestniczy z powodzeniem w Galach Baletowych.

Piotr Ratajewski

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close