Ludzie tańca

Szymon Pacholec

  • tancerz
Zdjęcie: Szymon Pacholec

Fot. archiwum KTT

Wersja do druku

Udostępnij

Szymon Pacholec – absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Jako uczeń odbył praktyki sceniczne w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu w spektaklu Jezioro łabędzie. Od 2018 roku tancerz Kieleckiego Teatru Tańca. Szkolił się na warsztatach w Polsce, Francji, Izraelu, u pedagogów z Rosji, Niemiec, Anglii, USA, Włoch, Hiszpanii i Szwajcarii.

Finalista Konkursu „Młody Tancerz Roku” – Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy w roku 2015. W 2016 roku został wyróżniony na międzynarodowym konkursie choreograficznym uczniów szkół baletowych za wykonanie choreografii. Finalista międzynarodowego konkursu Grand Prix de Paris 2018.

Podczas XI Międzynarodowego Konkursiu Baletowego „Złote Pointy 2018” w Szczecinie (kategoria „taniec współczesny)” otrzymał specjalne wyróżnienie i nagrodę od członka jury Dawida Kupińskiego, solisty Béjart Ballet Lausanne i Royal Danish Ballet (przygotowanie ucznia: Włodzimierz Bułanow, Andrzej Adamczak i Paweł Malicki).

W 2019 roku otrzymał nominację do Nagrody im. Olgi Sawickiej, przyznawanej utalentowanej młodzieży w wieku 16-20 lat, w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Perły tańca”, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Fundaję Sztuki Tańca.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close