Ludzie tańca

Zdjęcie: Tomasz Kęczkowski

Wersja do druku

Udostępnij

Tomasz Kęczkowski – solista baletu Opery Wrocławskiej. Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. O. Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Nagrodzony na IX Ogólnopolskim Konkursie Baletowym w Gdańsku. W 2003 roku został zaangażowany do zespołu baletowego Opery Wrocławskiej, w 2008 roku otrzymał awans na stanowisko solisty. Na wrocławskiej scenie kreował m.in. partie: Rotbart w Jeziorze łabędzim Czajkowskiego, Król Myszy i Dziadek w Dziadku do orzechów Czajkowskiego, Synek w Balu życia (wieczorze choreografii solistów baletu Opery Wrocławskiej), Zbój i Szewczyk w Kocie w butach Pawłowskiego, On w Figlach szatana Münchheimera, Moniuszki, Augustyna, Alfonso i Velasquez w Rękopisie znalezionym w Saragossie Augustyna, Ikar w Synapsis z muzyką Krauzego, Kilara, Sikorskiego i Góreckiego.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close