Ludzie tańca

Tomasz Słomka

  • tancerz
Zdjęcie: Tomasz Słomka

Fot. archiwum prywatne

Wersja do druku

Udostępnij

Tomasz Słomka – tancerz solista Kieleckiego Teatru Tańca. Absolwent Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku Komunikacja w biznesie.

Swoją przygodę z ruchem zaczynał w zespole tanecznym Arabeska, działającym przy Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Warsztat taneczny i technikę tańca szkolił pod okiem pedagogów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, tancerzy i pedagogów Polskiego Teatru Tańca, nauczycieli londyńskiego Pineapple Dance Studio oraz polskich i zagranicznych choreografów. Wielokrotny uczestnik Festiwalu Dancing Poznań oraz Międzynarodowych Warsztatów Tańca Jazzowego w Kielcach.

W 2014 roku we współpracy z KTT, jako tancerz pracował w Izraelu przy produkcji operyLa Traviata, realizowanej dla Opery Narodowej w Tel Awiwie. Ponadto wystepowął na festiwalach tańca na Węgrzech, w Chinach, Izraelu i na Ukrainie. W 2019 roku uzyskał tytuł zawodowego tancerza, przyznawany prez Związek Artystów Scen Polskich.

Choreograf i instruktor formacji tanecznych, działających przy Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie.

Prywatnie lubi mieszać w garnkach, czego efekty można obserwować na jego portalach społecznościowych.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close