Ludzie tańca

Wioleta Fiuk

  • tancerka
  • choreografka
Zdjęcie: Wioleta Fiuk

Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska.

Wersja do druku

Udostępnij

Wioleta Fiuk – dyplomowana tancerka (dyplom przyznawany przez ZASP –Związek Artystów Scen Polskich). Ukończyła szkołę tańca Broadway Dance Center w Nowym Jorku, uzyskując Certificate of Excellence. Karierę taneczną rozpoczęła w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie zatańczyła w takich spektaklach jak Koty Andrew Lloyd Webber, Akademia Pana Kleksa w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Współzałożycielka teatru tańca DzikiStyl Company. Kolektyw ten zrealizował wiele autorskich produkcji m.in.: Dzieci innego Boga, Streetwise, Qveldriga, The Great Dictator, 7.2, Wacław N., które prezentowane były na festiwalach i w ośrodkach kultury w całej Polsce: Fringe Festival we Wrocławiu, Festiwal Metropolia Jest OK w Sopocie, Festiwal Muzyki Jazzowej w Łodzi, Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu i inne.

Ponadto Wioleta Fiuk współpracowała z wieloma artystami polskiej sceny teatralnej, m.in. z takimi reżyserami jak Adam Nalepa – Nie-Boska Komedia, Czarownice z Salem, Kupiec wenecki , Jakub Roszkowski – Wielka Improwizacja, Lepszy świat, Magdalena Boć – Cleofide itd. Wioleta Fiuk to laureatka takich konkursów tanecznych jak „Got to Dance – Tylko Taniec”, „You Can Dance”, „3…2…1…Taniec”, a także konkursu rezydencyjnego „Rezydencja/Premiera” w Klubie ŻAK w Gdańsku.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close