Ludzie tańca

Zdjęcie: Witold Biegański

Witold Biegański

Wersja do druku

Udostępnij

Solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Po ukończeniu nauki otrzymał angaż do zespołu baletowego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, gdzie tańczył w latach (2003-2009), następnie na krótko związał się z Opera Nova w Bydgoszczy (2009). Od 2009 roku jest solistą Teatru Wielkiego w Łodzi. W Warszawie występował w partiach zespołowych w baletach: Jezioro łabędzie, Śpiąca królewna, Bajadera, Romeo i Julia, Dziadek do orzechów, Spartakus, Czajkowski-misterium życia i śmierci, Balanchine i muzy, Oniegin, Harnasie, Grek Zorba. W Operze Nova wykonywał rolę Chopina w balecie Trzy kolory. Chopin w Nohant. W Łodzi tańczy w całym repertuarze, m.in. w balecie Contact i w Dziadku do orzechów (Książę).

Witold Biegański

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close