Katedra Tańca Wydziału Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie zaprasza do udziału w 4. Międzynarodowej Konferencji Naukowej Edukacja w sztuce tańca w obliczu wyzwań współczesności. Znaczenie tańca w edukacji powszechnej. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada 2023 roku w godz. 10.00–18.00 w formule online. Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia propozycji wystąpień można nadsyłać do dnia 31 października, a zgłoszenia w charakterze słuchacza – do dnia 12 listopada.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Jest to kolejna, już czwarta międzynarodowa konferencja dotycząca edukacji w sztuce tańca. Przedstawiona zostanie wszechstronna problematyka związana z wyzwaniami w nauczaniu tańca w XXI wieku, poruszająca mnogość aspektów decydujących o osiągnięciu najwyższego poziomu wykonawczego przyszłego tancerza zawodowego. Ważnym tematem konferencji będzie też znaczenie tańca w edukacji powszechnej i poszukiwanie dobrych praktyk w tym zakresie. 

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny, udział w niej wezmą eksperci z różnych dziedzin i dyscyplin nauki i sztuki z Polski i zagranicy (pedagodzy, choreografowie, tancerze, studenci kierunków tańca i teoretycy tańca, specjaliści body and mind; lekarze, biomechanicy, psycholodzy; muzykolodzy, filolodzy), dla których spektrum zainteresowań i pracy zawodowej jest ściśle związane z tańcem.

Konferencja ma przynieść wymianę doświadczeń, wyłonienie i wdrożenie dobrych praktyk w edukacji w sztuce tańca, wykorzystując wszechstronną wiedzę do osiągnięcia najwyższego profesjonalizmu przyszłego tancerza z uwzględnieniem jego dobrostanu fizycznego i psychicznego.

Wybrane artykuły znajdą się w publikacji UMFC Edukacja w sztuce tańca.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia do udziału czynnego (wygłoszenie 10-minutowego referatu) należy nadsyłać wraz z tematem i informacją o prelegencie do dnia 31 października 2023 roku.

Zgłoszenia do udziału biernego (jako słuchacz) z informacją o uczestniku należy przesyłać do dnia 12 listopada 2023 roku.

Zgłoszenia należy kierować na adres: beata.ksiazkiewicz@chopin.edu.pl.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close