Po warsztatach w takich miastach jak Umeå, Barcelona, Pilzno, Aarhus, Sofia czy Paryż, Springback Academy po raz kolejny zaprasza początkujących krytyków i krytyczki tańca do udziału w warsztatach z podstaw krytyki tańca, które odbędą się podczas festiwalu Spring Forward w Elefsinie od 28 kwietnia do 1 maja. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 23 stycznia 2022.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Tegoroczna edycja festiwalu, organizowana przez sieć Aerowaves we współpracy z DAN.C.CE UNITIVA, odbędzie się w dniach 28 kwietnia – 1 maja 2022 w Elefsinie (Grecja), która w roku 2021 otrzymała tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Organizatorzy szukają do 10 entuzjastów i entuzjastek choreografii, posiadających wcześniejsze doświadczenie w pisaniu o tańcu. Osoby uczestniczące wezmą udział w programie mentoringowym, prowadzonym przez wiodących krytyków i krytyczki tańca Donalda Huterę („The Times”), Sanjoya Roya („The Guardian”), Kelly Apter („The Scotsman”) i Laurę Cappelle („New York Times”).

Osoby uczestniczące w warsztatach wezmą udział w dyskusjach o tańcu oraz zajęciach z doskonalenia umiejętności pisarskich, na których będą pracować z różnymi formatami tekstu.

Udział w warsztatach Springback Academy to wyjątkowa okazja zyskania dodatkowego doświadczenia oraz umiejętności odpowiedzialnego, skutecznego i atrakcyjnego pisania o tańcu; a także szansa zapoznania się ze specyfiką rynku publikacji elektronicznych.

W marcu 2018 roku ukazała się pierwsza edycja czasopisma Springback Magazine, którego współpracowni(cz)kami są wyłącznie uczestnicy i uczestniczki warsztatów Springback Academy, tworzący nieustannie rosnącą społeczność aktywnych krytyków i krytyczek tańca.

Termin nadsyłania zgłoszeń: niedziela, 23 stycznia 2022 do północy

Formularz zgłoszeniowy

Szczegółowe dane na temat naboru (w języku angielskim)

Przykładowe teksty powstałe podczas wcześniejszych edycji warsztatów 

Darmowy PDF ze wskazówkami na temat pisania recenzji tanecznych

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close