Land Art Moving Biennial zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na krótkometrażowe filmy tańca / filmy eksperymentalne, nawiązujące do tematu znikających krajobrazów.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

TEMAT: Vanishing Landscapes | Ginące Krajobrazy

Konkurs ma na celu zaprezentowanie wybranych krótkometrażowych filmów tańca / filmów eksperymentalnych nawiązujących do tematu znikających krajobrazów.

Konkurs skierowany jest do międzynarodowych twórców tańca i wideo.

Do konkursu kwalifikują się filmy krótkometrażowe/ eksperymentalne trwające maksymalnie 30 minut, wykorzystujące taniec/ruch jako formę ekspresji i nawiązujące do tematu znikających krajobrazów.

Wszyscy jesteśmy świadomi nieuchronnych zmian zachodzących w otaczającym nas świecie, nieustannie docierają do nas informacje o topniejących lodowcach, wycinanych lub spalonych lasach, korytach rzek kontrolowanych przez działalność człowieka, ginących gatunkach i wielu innych drastycznych zmianach w środowisku naturalnym.

Poszukujemy filmów/ prac wideo, które podejmują refleksję nad tymi zagadnieniami i zadają pytanie, w jaki sposób otaczające środowisko kształtuje ludzkie ciało i jak człowiek wpływa na krajobraz.

APLIKACJE
Prześlij nam link do filmu, 2 zdjęcia (horyzontalne), krótki opis filmu i informacje o twórcy (twórcach).
Materiały prosimy przesłać na adres landartmovingbiennial@gmail.com (CC agitlabresidence@gmail.com) z dopiskiem „Video-dance contest”.

Termin składania wniosków: 31 lipca 2023 r.

Wybrane filmy zostaną zaprezentowane w ramach Land Art Moving Biennial w miejscowości Águeda w Portugalii w dniach 9, 10 i 16 września 2023 r.
Filmy i ich twórcy będą promowani za pośrednictwem mediów Land Art Moving Biennial i Agit Lab.
Niezależne Jury wybierze filmy, które zostaną pokazane w ramach Biennale, a jeden z filmów zdobędzie nagrodę w wysokości 150 euro (według głosowania publiczności).

Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się z nami skontaktować: landartmovingbiennial@gmail.com
IG: @landartmovingbiennial

Land Art Moving Biennial jest organizowany przez stowarzyszenie Improvise & Organize we współpracy z miastem Águeda.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close