Do 15 maja można przesyłać zgłoszenia do udziału w projekcie rezydencyjnym Agit Lab. Rezydencja ma się odbyć w terminie 14 października – 1 grudnia 2024 (50 dni) w miejscowości Águeda w Portugalii. Projekt rezydencyjny ma na celu wspieranie procesów badawczych i twórczych skupionych wokół tematu migracji klimatycznej wśród ludzi, zwierząt, roślin i innych istot żywych. Organizatorzy zapraszają artystów performerów (głównie tancerzy i choreografów) oraz twórców dźwięku do pracy nad wybranymi tematami związanymi z migracją klimatyczną.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Agit Lab znajduje się w pięknym historycznym domu na terenie parku Alta Vila w centrum miejscowości Águeda w środkowej Portugalii. Artyści będą mieli zapewnione zakwaterowanie oraz dostęp do studia. Wybrani kandydaci otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 1250 EUR oraz zwrot kosztów podróży (do 350 EUR).

Szczegółowe informacje na temat projektu (w języku angielskim): https://drive.google.com/file/d/1r6ANkEezHB7VXJzKA2oF7i4nIpdb0Mgv/view?usp=sharing

Zgłoszenia do 15 maja 2024 roku, godz. 23.59 CET.

Aby ubiegać się o rezydencję należy przesłać następujące dokumenty:

– informację o liczbie osób zaangażowanych w projekt i ich rolach (maksymalnie cztery osoby)

– opis pomysłu na projekt

– list motywacyjny

– CV każdego artysty biorącego udział w projekcie

– portfolio artystyczne każdego artysty biorącego udział w projekcie

Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o przedstawienie dokumentu potwierdzającego legalny pobyt w jednym z krajów programu Kreatywna Europa – jest to warunek wzięcia udziału w projekcie.

Kwalifikują się artyści posiadający legalne miejsce zamieszkania* w następujących krajach: Albania, Armenia, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gruzja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Kosowo, Łotwa, Liechtenstein, Litwa , Luksemburg, Malta, Czarnogóra, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Tunezja, Ukraina, Wyspy Kanaryjskie (Hiszpania), Gujana Francuska (Francja), Gwadelupa (Francja), Martynika (Francja), Majotta (Francja), Wyspa Reunion (Francja) i Saint-Martin (Francja), Aruba (Holandia), Bonaire (Holandia), Curaçao (Holandia), Polinezja Francuska (FR), Francuska Południowa i Terytoria Antarktyczne (Francja), Grenlandia (Dania), Nowa Kaledonia (Francja), Saba (Holandia), Saint Barthelemy (Francja), Sint Eustatius (Holandia), Sint Maarten (Holandia), St. Pierre i Miquelon (Francja ) oraz Wyspy Wallis i Futuna (Francja).

*legalny pobyt NIE oznacza obywatelstwa

Kwalifikują się kandydaci, którzy ukończyli 18 lat, niezależnie od pochodzenia etnicznego, tożsamości płciowej i statusu społecznego.

Projekt jest wspierany przez Culture Moves Europe (Kreatywna Europa), Goethe Institut i miasto Águeda.

KONTAKT: Improvise and Organize Cultural Platform & Agit Lab, improviseandorganize@gmail.com

IG: https://www.instagram.com/improviseandorganize/, https://www.instagram.com/agitlab/

https://agitlab.wordpress.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close