Land Art Moving Biennial zaprasza do wzięcia udziału w open callu na rezydencję artystyczną Vanishing Landscapes. Ginące Krajobrazy w Águedzie (Portugalia).

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Vanishing Landscapes | Ginące Krajobrazy:

Wszyscy jesteśmy świadomi nieuchronnych zmian zachodzących w otaczającym nas świecie, nieustannie docierają do nas informacje o topniejących lodowcach, wycinanych lub spalonych lasach, korytach rzek regulowanych przez działalność człowieka, ginących gatunkach i wielu innych drastycznych zmianach w środowisku naturalnym. Jeśli spojrzymy na problem lokalnie, jakie zmiany możemy zauważyć w naszym najbliższym otoczeniu?

Zapraszamy artystów do spojrzenia na niespektakularne zmiany zachodzące w środowisku naturalnym, do zwrócenia uwagi na procesy, które wpływają na nasze krajobrazy w dłuższym wymiarze czasowym. Jak otoczenie kształtuje twoje ciało i jak ty jako człowiek wpływasz na krajobraz? Chcemy skupić się na mechanizmach adaptacyjnych oraz procesach zapominania, usuwania, wymazywania. Krajobraz, a także wszystkie żyjące w nim istoty i obiekty/przestrzenie podlegają ciągłym niepowstrzymanym zmianom, dążąc w końcu do całkowitej transformacji lub rozkładu.

Artyści zaproszeni do udziału w Biennale proszeni są o uwzględnienie tych idei w swoich pracach – jak uchwycić to, co niematerialne, ulotne? Korzystając z mediów takich jak taniec, film i fotografia, wybrani artyści podejmą refleksję nad proponowanym tematem ginących krajobrazów i zinterpretują go poprzez indywidualny język artystyczny.

OPEN CALL skierowany jest do
tancerzy / choreografów pracujących z filmem/fotografią
i/lub
artystów video / fotografów zainteresowanych ruchem/tańcem

Zapraszamy artystów pracujących indywidualnie lub kolektywy (maksymalnie 5 osób).

Rezydencja odbywa się od 4 do 17 września 2023 r. (prezentacja rezultatów będzie miała miejsce 16 września) w Agit Labie (https://agitlab.wordpress.com) w miejscowości Águeda w Portugalii.
Artyści będą mieli zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie i dostęp do studia.
Rezultatem projektu powinien być krótki film / praca wideo nawiązująca do tematu Vanishing Landscapes. Artyści mogą także zaprezentować spektakl/performance.

Wybrani artyści otrzymają wsparcie produkcyjne, a ich projekt będzie promowany za pośrednictwem mediów Land Art Moving Biennial i Agit Lab.

Koszty podróży nie są refundowane.
Każdy artysta / kolektyw otrzyma honorarium (300 € dla indywidualnego artysty, 600 € dla kolektywu – do podziału między artystów projektu).

APLIKACJE
Prosimy o przesłanie CV / biografii (w przypadku kolektywów – CV / biografii każdego uczestnika + opcjonalnie historii kolektywu), opisu projektu oraz listu motywacyjnego wyjaśniającego, dlaczego interesuje Cię temat przewodni Vanishing Landscapes.

Materiały prosimy przesyłać na adres landartmovingbiennial@gmail.com (CC agitlabresidence@gmail.com).
Termin składania wniosków: 31 lipca 2023 r. Przyjmujemy zarówno nowe pomysły, jak i projekty w fazie rozwoju.

Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się z nami skontaktować: landartmovingbiennial@gmail.com
IG: @landartmovingbiennial

Land Art Moving Biennial jest organizowany przez stowarzyszenie Improvise & Organize we współpracy z miastem Águeda.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close