Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

każdą środę o godz. 19.30 Alicja Miszczor zaprasza na warsztaty improwizacji tanecznej Alchemia Ruchu. Drugi cykl trzymiesięcznych warsztatów online potrwa do 24 lutego 2021 roku. Każde zajęcia cyklu stanowią odrębną całość, można dołączyć w dowolnie wybraną środę.

Prowadząca o zajęciach:

Improwizacja taneczna to najbardziej kreatywna i pobudzająca wyobraźnię forma ruchu. Pokaże Ci, jak zamieniać napięcia w ciele w paliwo do ruchu i transformować każdy stan na ruch. Jak oczyścić ciało i umysł oraz odzyskać energię poprzez Ruch Autentyczny. Jak medytować w ruchu.

Zapraszamy! Spędź bardzo kreatywny czas, nie wychodząc z domu. Dowiedz się o sobie więcej. Zdobądź rzetelne narzędzia z technik improwizacji tanecznej.

Improwizacja taneczna to przede wszystkim spontaniczne tworzenie ruchu w czasie rzeczywistym.

Umysł–ciało
Skupia się przede wszystkim na relacji umysł–ciało, konkretnie na zależności między osobowością i rzeczywistością wewnętrzną człowieka (oraz jego środowiskiem) a jego sposobem poruszania się.

Sen ciała
Taniec tego rodzaju zwiększa nasz dostęp do nieświadomych treści umysłu. Te spontanicznie wypływają w tańcu na powierzchnię. Spokojna, akceptująca obserwacja uruchamia przepływ energii w ciele oraz informacji między psychiką a ciałem.

Świadomość ciała
To uczenie się swojego ciała, odczuwanie go, tworzenie z nim więzi oraz ufności wobec sygnałów, które nam wysyła.

Ekspresja i komunikacja
Na tych zajęciach łączymy: improwizację taneczną, teatr fizyczny, pracę z ciałem. Ta kompilacja umożliwia zarówno wgląd w siebie, jak i wyrażenie poprzez ruch obecnego stanu ciała i ducha oraz jego transformację. Jest więc też narzędziem komunikacji.

Głębia, zaangażowanie, ciekawość
W improwizacji jak w medytacji, możesz eksplorować jeden ruch w nieskończoność, obserwując go, zadając mu pytania, bawiąc się nim i pozwalając, aby ewoluował i zabierał Cię w głębiny istoty ruchu.

Kreatywność
Ten taniec to przejście z roli odtwórcy do roli twórcy. Ta technika pracy z ciałem zwraca Cię ku Twoim zasobom i ku Twojemu potencjałowi. Jest rozumieniem, że każdy jest twórcą.

Własny styl
Improwizacja jest zatem potężnym narzędziem w kompozycji ruchu. Jeśli możesz improwizować, możesz też kreować. Tworzyć swój własny styl i ,,język” ruchu. Dawać życie nowym światom.

Autentyczność
Ten ruch to szczerość w działaniu bez oceniania.

Uważność, akceptacja, transformacja i odpuszczanie
To także uwalnianie nadmiaru napięć i zalegających emocji. Nie wyrzucanie ich, ale transformowanie ich i używanie jako paliwa do twórczego ruchu.

Integracja
Pracuję z kontrastami. Jest to metoda zarówno gruntująca wewnętrzną harmonię, jak i rozwijająca nasze umiejętności improwizatorskie.

Struktura i wolność
Nie jest to jednak sztuka gibania się. Podczas warsztatów otrzymujesz konkretne narzędzia pracy z ciałem i wdrażasz się w rzetelne metody używane w performansie. Wolność autentycznego wyrazu łączy się tu z bezpieczną strukturą.

Dystans
Brzmi poważnie?
Na zajęciach jest sporo miejsca na humor, zabawę, ale też na swobodną interpretację ruchowych tematów.

Podczas warsztatów będę do Was mówić, dawać Wam instrukcje, obserwować Was i poruszać się z Wami. Możesz liczyć na: empatię i indywidualne podejście. Każdy warsztat zaczyna się i kończy medytacją. Po rozgrzewce eksplorujemy temat danego warsztatu.

Metody:
Improwizacja taneczna, kompozycja ruchu, improwizacja strukturalna, teatr fizyczny, praca z ciałem

Program:
1. Świadomość ciała i czucie ciała
2. Praca z centrum i artykulacja kończyn
3. Połączenia w ciele
4. Forma-kształt/zatrzymanie i transfer
5. Jakości ruchu a zabarwienie emocjonalne
6. Symbolika Ciała i Gest
7. Kontrasty w ruchu i ich integracja
8. Ruch a obraz

Podczas zajęć będziemy też czasem rysować i pisać (aby integrować przyswajany materiał), zatem zaopatrz się w: papier, długopis i kredki

Czas:

Środy, godz. 19.30.
Pojedyncze warsztaty trwają godzinę.
Co jakiś czas spotkamy się w weekend na dłuższy warsztat, więc bądź na bieżąco.
Dołącz do grupy na Facebooku:

https://www.facebook.com/groups/585097265008158

lub polub stronę:

https://www.facebook.com/interartdance

Poziom:

Kurs jest prowadzony na poziomie open, czyli każdy uczestniczy w miarę swoich możliwości i na miarę swojego doświadczenia.
Forma Zoom bardzo sprzyja grupom o mieszanym doświadczeniu, więc korzystają i performerzy, i osoby nowe w materii.

Zoom:
Utwórz sobie profil w programie Zoom. Jeśli masz problem z kamerką, powiadom mnie, proszę, o tym wcześniej. Ważne, abyśmy dołączali do warsztatu (w miarę możliwości) minimum 5 minut przed rozpoczęciem. Po wejściu na warsztat wycisz mikrofon (komunikujemy się na czacie). Osoby, które chcą brać udział bez kamerki, proszone są o zgłoszenie mi tego drogą mejlową. Linki do kolejnych spotkań otrzymujesz każdorazowo, drogą mejlową.

Uwagi:
Tego rodzaju zajęcia działają bardzo stymulująco na rozwój osobisty. Nie są jednak terapią i nie należy ich tak traktować.

Przeciwskazania:
– terapia psychotropowa
– stany psychotyczne
– wycieńczenie organizmu
– aktualne infekcje oraz urazy
– zagrożona ciąża
– połóg

Proszę o konsultację przy wątpliwościach.

Zapisy:
Tylko i wyłącznie drogą mejlową (proszę nie zapisywać się przez Messengera) na adres: alataniec@gmail.com
Proszę o zapisy w miarę możliwości minimum dzień wcześniej.

W tytule mejla wpisz:
1. Alchemia Ruchu raz
lub
2. Alchemia Ruchu karnet (4 zajęcia)

W tekście mejla napisz w paru zdaniach o swoim doświadczeniu z ruchem/tańcem lub innymi formami sztuki oraz jakie masz oczekiwania względem zajęć. Jeśli nie jesteś pewny(a) czy kurs jest dla Ciebie – napisz, zapytaj.

O prowadzącej:

Alicja Miszczor – (ur. w 1982 roku) aktorka ruchu, tancerka, improwizatorka. Doświadczona nauczycielka tańca współczesnego, improwizacji tanecznej, teatru fizycznego i kompozycji ruchu. Na co dzień uczy w Krakowie. Prowadzi warsztaty na terenie Polski. Twórczyni metody InterArt dance (gdzie przeplata różne dziedziny sztuki) . Certyfikowana instruktorka Hatha Jogi. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Dyplomowana instruktorka Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/Essen/r. Detlef Kappert). Absolwentka PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 do 2015 roku tancerka Eksperymentalnego Studia Tańca EST u Iwony Olszowskiej. Przez dwa lata współpracowała z Teatrem Barakah w Krakowie. Współpracuje z Fundacją Kreissau, prowadząc warsztaty z osobami o różnym rodzaju i stopniu niepełnosprawności. Instruktorka terapii zajęciowej (w trakcie szkolenia). Autorka i współautorka spektakli i wideo tańca m.in.: Kobieta z sercem, Zdjęcie, Klementyna, Duo, Krótka historia dwóch bagaży, Wyspa, Trip, Desmia.

Więcej informacji:
https://www.taniecpolska.pl/ludzie/444

https://www.facebook.com/interartdance/

Playlista na YouTube (wideo tańca):
https://www.youtube.com/watch?v=W0RvGQ0E1Ng…

Wideo tańca (grupa na FB):

https://www.facebook.com/groups/563344323713738

***

https://www.youtube.com/watch?v=W0RvGQ0E1Ng&list=PLW7hQHG4fFAmVBZnaRjFPTeXfclUJ3wBL

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close