Program studiów magisterskich Master in Dance w Royal Conservatoire Antwerp (Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii) to dwuletnia rezydencja organizowana we współpracy z DE SINGEL International Arts Centre, której celem jest pogłębianie indywidualnych trajektorii twórczych artystek i artystów tańca. Program umożliwia podjęcie badań zorientowanych na praktykę twórczą, w oparciu o ucieleśnione praktyki artystyczne słuchaczek i słuchaczy.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Punktem wyjścia dla programu Master in Dance jest koncepcja „ucieleśnionych badań artystycznych” (embodied practice). Praktyki performatywne i taneczne składają się (nie tylko, ale w dużej mierze) z praktyk ucieleśnionych – praktyk, które wypływają z poruszającego się ciała i na nie oddziałują. W jaki sposób ucieleśniać wiedzę? Jaką wiedzę ucieleśniać?  Kiedy takie ucieleśnienie jest praktyką artystyczną? Jak formułować strategie, ramy i metody, pozwalające na jej pogłębienie? W którym momencie tego procesu możemy mówić o badaniach? Co pociągają za sobą badania artystyczne, zapośredniczone poprzez różne formy ucieleśnienia? W jaki sposób przekładają się one na media inne niż ciało w ramach badań osadzonych w praktyce artystycznej?

Indywidualne rezydencje, podczas których studentki i studenci wspierani są przez doradczynie i doradców artystycznych, przeplatane są intensywnymi warsztatami grupowymi, których celem jest poszerzanie wiedzy na temat tańca, choreografii, dramaturgii, dźwięku, kuratorstwa, scenografii, projektowania światła, ruchu w sektorze mody, a także dokumentowania i archiwizowania tańca, pisania i publikowania o tańcu.

Kompleksowe podejście do studiów o tańcu, oferowane w ramach programu Master in Dance, wspomaga gruntowną rekonfigurację współczesnych praktyk artystycznych w dziedzinie tańca.

Termin rejestracji on-line: do 12 lutego 2023 roku.

Audycje odbędą się 14 marca 2023 roku w kampusie Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii.

Rejestracja: https://ap-arts.be/en/education/master-dance

Rozpoczęcie studiów: październik 2023 roku.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close