Uniwersytet w Salzburgu prowadzi nabór do kolejnej edycji cieszących się wielką popularnością studiów podyplomowych Curation in Performing Arts – pierwszego w Europie kuru uniwersyteckiego oferującego studentom dogłębne podstawy teoretyczne, metodologiczne i praktyczne w zakresie działalności kuratorskiej na polu sztuk performatywnych. Oprócz spotkań teoretycznych, słuchacze i słuchaczki wezmą udział w zajęciach zawodowych, umożliwiających praktyczne zastosowanie nowo zdobytej wiedzy. Studia w ramach kolejnej edycji programu rozpoczną się w roku akademickim 2022/23.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Curation in The Performing Arts to pierwszy w Europie program studiów podyplomowych, który zapewnia studentom i studentkom dogłębne podstawy teorii, metodologii i praktyki kuratorskiej w zakresie sztuk performatywnych. Słuchacze i słuchaczki mogą studiować w połączeniu z prowadzoną równolegle działalnością zawodową, tym samym wykorzystując nowo nabytą wiedzę w praktyce.

Wchodzące w skład programu studiów moduły zagraniczne będą prowadzone we współpracy z Wydziałem Tańca i Studiów Teatralnych Freie Universität w Berlinie, Uniwersytetu w Bochum oraz Vierte Welt Berlin. Grono wykładowców i wykładowczyń, złożone m.in. z wiodących kuratorów i kuratorek działających na scenie międzynarodowej, przedstawi studentom i studentkom współczesne metody i kompetencje w zakresie tworzenia programów wydarzeń na polu sztuk performatywnych, przygotowując słuchaczy i słuchaczki do pracy w coraz trudniejszych i bardziej złożonych warunkach globalnego sektora kultury.

Lista dotychczasowych wykładowców programu Curation in the Performing Arts:

Beatrice von Bismarck (Hochschule für Grafik und Buchkunst Leipzig), Sandeep Bhagwati (Concordia University / Montreal), Silvia Bottiroli (DAS Theatre/Amsterdam), Gabriele Brandstetter (FU Berlin), Sabeth Buchmann (Akademie der bildenden Künste Wien), Stefanie Carp (Athens & Epidaurus Festival), Amelie Deuflhard (Kampnagel Hamburg), Dorothea von Hantelmann (Bard College), Stefan Hilterhaus (PACT Zollverein Essen) Markus Hinterhäuser (Salzburger Festspiele), Stefan Kaegi (artysta i kurator), Veronica Kaup-Hasler (Radna Miasta Wiedeń), Matthias Lilienthal (kurator), Florian Malzacher (kurator), Fiona McGovern (Universität Hildesheim), Necati Öziri (Berliner Festspiele), Ong Keng Sen (artysta i kurator), Amanda Pina (artyska i kuratorka), Gerald Raunig (Zürcher Hochschule der Künste), Xavier Le Roy (Universität Gießen), Thomas Schäfer (Darmstädter Ferienkurse), Bernd Scherer (Haus der Kulturen der Welt), Andras Siebold (Internationales Sommerfestival Hamburg), Christophe Slagmuylder (Wiener Festwochen), Alistair Spalding (Sadler’s Wells Theatre London), Manos Tsangaris (Münchner Biennale), Annemie Vanackere (HAU Berlin), Julia Wissert (Theater Dortmund).

Informacje podstawowe

Początek kursu: październik 2022
Czas trwania kursu: 2 semestry, wymagana obecność na 8 zjazdach weekendowych oraz 1 wyjeździe terenowym (opcjonalnie)
Moduły: 6 + praktyki w skali proporcjonalnej do modułu; 40 punktów ECTS
Liczba miejsc: maksymalnie 20 osób
Opłata: € 5500,00 (informacje o grantach dostępne na stronie internetowej)
Język wykładowy: niemiecki (częściowo angielski) – wymagana jest bardzo dobra, pasywna znajomość niemieckiego
Wymagania wstępne: dyplom studiów licencjackich w dziedzinie powiązanej z tematyką kursu (uniwersytet, uczelnia artystyczna) lub dyplom ukończenia studiów w akredytowanej instytucji edukacyjnej trzeciego stopnia w Austrii lub za granicą.
Wstępne (niewiążące) zgłoszenia  do tegorocznego naboru należy przesyłać drogą mailową na adres: kuratieren@sbg.ac.at
Więcej informacji: http://www.szenisches.kuratieren.sbg.ac.at/en/

Rejestracja
Termin przesyłania zgłoszeń: 15 maja 2022
Materiały zgłoszeniowe należy nadsyłać drogą elektroniczną na adres: kuratieren@sbg.ac.at: formularz zgłoszeniowy (patrz strona internetowa), list motywacyjny (1-2 strony A4), CV (nie dłuższe niż 2 strony A4), opis planowanego lub zrealizowanego projektu kuratorskiego (do 7000 znaków ze spacjami), dyplomy szkolne i uniwersyteckie, referencje (opcjonalnie).

Kontakt
Tel.: +49 (0)15739730904
Fax: +43 (0)662 8044 4660
e-mail: kuratieren@sbg.ac.at
Strona internetowa: www.szenisches.kuratieren.sbg.ac.at

Organizatorzy i organizatorki kursu
PD Kai van Eikels, Prof. Dr. Jörn Etzold, Sigrid Gareis, Prof. Dr. Nicole Haitzinger, Jun.-Prof. Dr. Kirsten Maar

Zorganizowano przy wsparciu Kulturreferat der Landeshauptstadt Muenchen oraz Kunststiftung NRW

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close