Międzyuniwersyteckie Centrum Tańca (Inter-University Centre for Dance) HZT prowadzi nabór na studia licencjackie Dance, Context, Choreography. Studia przygotowują studentów do podjęcia i rozwijania własnej działalności artystycznej w dziedzinie tańca i choreografii. Nauka trwa sześć semestrów i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata (B.A. Bachelor of Arts). Program realizowany jest we współpracy z praktykami ze środowiska artystycznego Berlina i zagranicznymi nauczycielami oraz w powiązaniu z programami studiów magisterskich na HZT.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Podstawa programowa składa się z intensywnych bloków seminaryjnych, prowadzonych przez artystów i teoretyków z Niemiec i zagranicy oraz zespół stałych wykładowców i wykładowczyń HZT.

Integralną część curriculum stanowią dokumentacja i dyskusje na temat projektów artystycznych realizowanych przez poszczególnych studentów i studentki (przygotowanie, analiza i dokumentacja materiałów szkoleniowych, próby poprzedzające prezentacje, etc.), w toku których słuchacze i słuchaczki wykształcają własne rozumienie zróżnicowanych i złożonych relacji pomiędzy znaczeniem, polityką oraz kontekstami społeczno-ekonomicznymi.

Studia kładą silny nacisk na własne przedsięwzięcia artystyczne studentów, samodzielną pracę nad projektami artystycznymi i teoretycznymi oraz odpowiedzialność za projekty grupowe. Celem studiów jest wykształcenie artystów zdolnych wyartykułować i zrealizować własne koncepcje tańca jako formy sztuki, dostarczających nowych impulsów fascynującemu i nieustannie ewoluującemu środowisku artystycznemu.

Zajęcia odbywają się w języku niemieckim i angielskim. Niezbędna jest podstawowa znajomość języka angielskiego.

Organizatorzy i organizatorki zachęcają do udziału w naborze w szczególności osoby pragnące:

– podjąć studia w oparciu o intensywną praktykę artystyczną,

– (współ)tworzyć projekty w środowisku wspierającym kontekstualizację praktyk tanecznych, choreograficznych i teoretycznych,

– zaangażować się w szeroki zakres praktyk ruchowych,

– poszerzać swoje horyzonty oraz rozumienie tańca jako formy sztuki,

– podejmować nowe formy komunikacji, dokumentacji, prezentacji i reakcji twórczej,

– badać sposoby wspierania i tworzenia nowych bodźców i form wypowiedzi osadzonych w środowisku artystycznym,

– dołączyć do programu utrzymującego bliskie relacje z berlińską sceną artystyczną, programem studiów magisterskich HZT oraz artyst(k)ami występującymi gościnnie w Berlinie,

-wziąć udział w programach wymiany artystycznej, realizowanych we współpracy z Berlińską Akademią Sztuki Pięknych (UdK) oraz Hochschule für Schauspielkunst Ernst Busch (HfS),

– łączyć naukę z samodzielnie inicjowanymi projektami artystycznymi i teoretycznymi.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 1 grudnia 2021 roku

Rozpoczęcie nauki: semestr zimowy roku akademickiego 2022/2023, październik 2022 roku

Kadra:  Jason Corff, Prof. Gregory Livingston, Prof. Jo Parkes, Prof. Dr. Sandra Umathum, Britta Wirthmüller

Więcej informacji o naborze:

Formularz zgłoszeniowy i wymagania rekrutacyjne
Szczegółowe informacje o programie

Dostępność:

Pytania związane z dostępnością procedury naboru/program studiów należy kierować do prof. Nika Haffnera (accessibility@hzt-berlin.de).

Kontakt

Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz Berlin (HZT)
Uferstraße 23
13357 Berlin
+49 (0)30 3185-1400

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close