Organizatorzy i organizatorki POOL – INTERNATIONALES TanzFilmFestival BERLIN zachęcają do nadsyłania zgłoszeń w otwartym naborze filmów do tegorocznej edycji festiwalu, która odbędzie się w dniach 12-15 października 2022 roku w DOCK 11 (Berlin). Festiwal POOL jest przeglądem fascynujących filmów tańca z całego świata oraz miejscem spotkania twórczyń i twórców działających na polach tańca, filmu, mody i reklamy. Festiwal promuje niezależne choreografie filmowe (filmchoreographies), w których sztuka tańca przenika się z narzędziami kinematografii (kamera, montaż, etc).

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Nabór zgłoszeń ma charakter otwarty – mile widziane będą propozycje nadsyłane przez artystki i artystów aktywnych w dziedzinach tańca, choreografii, filmu i innych dyscyplin. Długość nadsyłanych filmów (choreografii filmowych lub animacji tanecznych) nie powinna przekraczać 30 minut, a ich treść powinna wykraczać poza czystą dokumentację prezentacji prac tanecznych

Zgłoszeń można dokonywać online do 31 lipca 2022 roku. Więcej informacji na stronie: pool-festival.de/submission/

Do zgłoszenia należy dołączyć link do filmu na potrzeby oceny propozycji przez jury (link można załączyć podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego on-line).

* W przypadku zakwalifikowania danej propozycji do udziału w przeglądzie, zgłoszenie należy uzupełnić o:
– kopię festiwalową filmu
– skan wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego online, przesłany na adres info@pool-festival.de
– 2-3 klatki z filmu w rozdzielczości minimum 300 dpi
– Opcjonalnie: biogram, krótki film z wypowiedzią autora/autorki (video testimonial) i inne przydatne informacje

Wybrani artyści zostaną uhonorowani nagrodą „Pearls Artist Prize”, która jest wyrazem uznania dla trwałej i wyróżniającej się pracy artystycznej w dziedzinie filmu tańca. Dostępna pula nagród (6000 €) zostanie podzielona pomiędzy osoby, których prace zostaną zakwalifikowane do udziału w festiwalu.

POOL – INTERNATIONALES TanzFilmFestival BERLIN aktywnie współpracuje z licznymi instytucjami partnerskimi i festiwalami takimi jak Festiwal b12, prezentując wybrane programy filmowe na całym świecie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close